Bulaşık makinem çalışma başlamıyor.

Son güncelleme zamanı 12.10.2022 06:15

Problem

Bulaşık makinem çalışma başlamıyor.

Geçerli olduğu ürünler

Anakster ve Solo Bulaşık Makinesi

Çözüm

•Cihazın fişi prize takılo olduğundan emin olunuz. Veya Bulaşık Makinesinin bağlı olduğu prizin siğortası atıp atmadığını kontrol ediniz.

Eğer cihazın bağlı olduğu prize ulaşım imkanınız var ise,saç kurtma makinenizle prizi kontrol ediniz. Eğer prizde elektrik yoksa, önce siğortalarınız kontrol ediniz.Eğer siğortanız atmamışsa, yetkili elektrikçiden yardım isteyerek, durumu düzeltiniz.

•Bir yıkama programı seçtiniz mi?

Bulaşık Makinelerinde yıkama programı seçilmemişse, cihaz yıkama işlemini başlamaz.

•Cihazın ön kapağını kapattınız mı?

Bulaşık Makinesinin ön kapağı tam olarak kapatılamamışsa, cihaz emniyet'den dolayı çalışmaya başlamaz.Ön kapağın iyi kapattığınızdan emin olun. Kapağı açıp tekrar kapatınız.

•Bir önceki yıkama  programı tamamen sona erdimi?

Eğer bir önceki programınız tamamen bitmemişse, cihaz yeni programda çalışmaya başlamaz.Böyle bir durumda eski programın RESET'lenmesi gereklidir. Bu işlem için kullanım kılavuzundan destek alabilirsiniz.

 Gecikmeli başlatma ayarlanmış olabilir misiniz ?

Eğer yıkama programı için Geçikmeli Başlatma seçilmişse , ayarlanan süre sonuna kadar bekleyiniz.Veya Geçikmeli Başlatma seçeneğini  İPTAL ediniz. Bu işlem için kullanma kılavuzundan destek alabilirsiniz.

Cihaz su yumuşatma düzeneğindeki reçineyi temizleme işlemini başlatmışdır. Bu işlemin süresi yaklaşık 5 dakikadır.

Bulaşık Makinesi program incesi recine temizlik işlemi yapabilir. Bu işlem toplam 5 dakika süreçektir.Sürenin sonunda ayarlanan program normal olarak çalışmaya başlıyaçaktır.

Bir Servis Talebi Oluşturun
Bir Servis Talebi Oluşturun

Uzman Electrolux teknisyenleri tarafından sabit fiyat onarımı sunduğumuz bir bölgedesiniz. Ürününüzü inceleyecek, sorununuzu xx TL ücret karşılığında, gerekli yedek parçalar da dahil, çözeceğiz.