Sogutucudaki besinlerimde aşırı sogutma veya donma oluyor

Son güncelleme zamanı 29.09.2020 06:37

Problem

Sogutucudaki besinlerin aşırı sogutması veya donma yapması

Geçerli olduğu ürünler

Tek kapılı Dİk Sogutuc ve Buzdolapları

Çözüm

1 - Son dönmlerde elektrik kesintisi çok fazla oluyor mu ?

Elektriklerin çok fazla kesilmesi durumunda cihazda sogutma aralığı değişeçeğinnden dolayı aşırı sogutma veya donma yapması normalidir.Çözüm elektriklerin normale dönmesi durumunda cihaz normal çalışma moduna geri dönüş yapar.

2 - Sogutucu iç sıcaklık derecesini fazla yüksek ayarlanma yapmış olabilir misiniz ?

Sogotoco veya bzdolaplarında sıcaklık derecesi mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir.Yaz aylarında oertam sıcaklığının yüksek oluşundan dolayı sogutucularda besilerin soguması için daha fazla sogutması için yüksek sıcaklık ayarlaması yapılır.Sonbahar ve kış aylarında ise , besinlerin aşırı sogumasına ihtiyaç olmamasındna ötürü,bu mevsimlerde ve aylarda sıcaklık derecesi ayarı düşük ayarlanmalıdır.

3 -Sıcaklık ayarını nasıl yapmalıyım?

Sogutuculara sıcaklık ayarlaması şu şekilde yapılmalıdır.Yaz aylarında +3C ile +4C arasında , Sonbahar be Kış aylarında ise +5C veya +6C arasında ayarlama yapılmalıdır.

Hatırlatma ; Sıcaklık derecesi ne kadar düşük ayarlarsanız , sogutucu sıcaklık derecesi o kadar yüksek olur.

4 - Sogutucu raflarında besin yaeleşimini nasıl yapmalıyım ?

Sogutucu raflarında hava akışı sağlayaçak şekilde, rafdaki besinler arasında boşluk kalaçak şekilde ve rafların arka taraflarının arka duvar ile birleşim yerine kadar besin yerleşimi yapılmamalıdır.   

Bir Servis Talebi Oluşturun
Bir Servis Talebi Oluşturun

Uzman Electrolux teknisyenleri tarafından sabit fiyat onarımı sunduğumuz bir bölgedesiniz. Ürününüzü inceleyecek, sorununuzu xx TL ücret karşılığında, gerekli yedek parçalar da dahil, çözeceğiz.