SİZE EN UYGUN DAVLUMBAZI BULUN

SİZE EN UYGUN DAVLUMBAZI BULUN

Doğru davlumbaz hangisi? Kolay.

Bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Hangi tür yemekleri seviyorsunuz, mutfağınız küçük mü? Satın alma kılavuzumuz doğru seçimi yapmanız için size yardım edecek.

GIDA

Eğer kızartma, ızgara veya buharla pişiriyorsanız daha güçlü bir davlumbaza ihtiyaç duyacaksınız. Keskin kokulu veya baharatlı besinler daha fazla koku emiş gerektirecektir. Sadece koku için değil, ulaşılması zor yerlerde birikebilecek yağ için de buna ihtiyaç duyacaksınız.

Güç

Düzenli olarak keskin kokulu yiyecekler pişiriyorsanız ya da geniş bir mutfağınız varsa, daha güçlü bir davlumbaza ihtiyacınız olacaktır. Burada minimum çekiş hızının nasıl hesaplanacağını görebilirsiniz:

1. Ölçün: mutfağınızın uzunluğu, genişliği ve yüksekliği.
2. Çarpım: uzunluk x genişlik x yükseklik = kübik kapasite.
3. Çarpım: kübik kapasite x 12 = minimum çekiş hızı.

Kolay.

Bu size saat başına 12 hava değişimi için minimum çekiş hızını verecektir. 8 ve 12 arasında değişim tavsiye edilir.

Sıcak hava

Harici bir havalandırmanız mı var?

Aspiratörler bir kanal vasıtasıyla kirli havayı mutfağınızdan çıkarır ve bu havayı boşaltmaları için bir dış hava çıkışına erişmeleri gerekir. Konumunuz hava çıkışından uzaklaştıkça, daha güçlü bir motora ihtiyaç duyarsınız.
Devridaim davlumbazları dışarının havasıyla bağlantıya ihtiyaç duymaz. Hava yağ filtresinden emilir, daha sonra kömür filtresinden geçip temizlenen hava mutfağa geri verilir.
#PRATİKÖNERİ: Devridaim veya havalandırmanın devreye girmesi için davlumbazınızı pişirmeye başlamadan önce çalıştırın.

DAVLUMBAZ TİPİ

Seçilebilecek pek çok model vardır. Size aşağıdakileri tanıtmamıza izin verin:

Dekoratif duvar davlumbazı - İster düz veya ister baca stili, bu davlumbazlar mutfağınıza uyum sağlamak için çeşitli ebatta sunulur.
Dekoratif ada davlumbazı - bir pişirme adasına sahip sosyal mutfaklar için cennetten çıkma bir eş. Bu baca tipi davlumbazlar tavandan asılı olup duvara monteli değildir.
Ankastre - mutfağınızın stiliyle bütünleşmesi için, pişirmediğinizde saklanabilirler.
Dolap altı - biraz yerden kazanın ve aspiratörünüzü ocağınızın üzerindeki dolabın altına yerleştirin. Pişirme vaktine dek tamamen gizlenmiştir. Tercih ettiğiniz modele bağlı olarak ocağınız ve davlumbaz arasında 40 ila 75 cm boşluk bırakın. Riske girmeyin ve satın almadan önce ürünün yerleştirileceği alanı ölçün!

GÜRÜLTÜ

Daha sessiz bir mutfak için, düşük desibel (dB) sınıfından bir davlumbaz seçin. Davlumbazlarımız 50 ve 65 dB aralığındadır. Karşılaştırma için, normal bir mutfak muhabbetinin 62 dB ve bir su ısıtıcısı kaynamasının 42 dB olarak ölçüldüğünü söyleyelim. Davlumbazlar için tüm farkı kanal tasarımı yaratabilir.. Daha sessiz bir davlumbaz için, kanal sisteminin eğimlerini, uzunluğunu, kesitini ve malzemesini iyice tasarlamanız gerekir. Fakat minimum çekiş hızının, ses düzeyinden önemli olduğunu da unutmayın. Yeterli güce sahip olmayan sessiz bir davlumbaz, sessiz fakat tozu emmeyen bir süpürge kadar iyidir.

Temizleme

Bazı filtrelerin değiştirilmesi gerekir, bazıları ise yıkanıp yeniden kullanılabilir. Yağ filtreleri yağı ve yemek parçalarını tutar, türüne göre 15 - 100 saatte bir temizlenmeleri veya yenilenmesi gerekir. Devridaim davlumbazlarındaki aktif karbon filtreleri kokuları yok ederler ve yaklaşık olarak her 4 ayda bir temizlenmeleri veya değiştirilmeleri gerekir.

Tekrar kullanılabilir filtreler – Yıkanabilir kömür, metal örgü ve paslanmaz çelik filtreler elde veya makinede 65°C'lik bir programda kolayca yıkanabilirler. Bunu 2-3 ay içinde 5 ya da 6 kez yapın.
Değiştirilebilir filtreler – Tek kullanımlık kömür ve kağıt filtreler yaklaşık olarak her 4 ayda bir değiştirilmelidir.

DAVLUMBAZINIZI SEÇMEYE HAZIR MISINIZ?

Seçenekleri keşfedin. Çeşitlerimiz bol: Geleneksel baca davlumbazlardan modern, kendini temizleyen türlere uzanan geniş bir yelpaze.