HAYALLERİNİZİN OCAĞINI BULUN

HAYALLERİNİZİN OCAĞINI BULUN

OCAĞINIZI NASIL SEÇERSİNİZ?

Rahat temizlenen, hızlı ısıtan indüksiyonlu ocaklardan, büyük ve güçlü gazlı ocaklara; seçiminizi ağız tadınız, evinizin durumu gibi faktörler belirler..

ALAN

30 cm - 2 pişirme alanıyla bu ocaklar, küçük mutfaklar için idealdir veya bunları bir diğer ocakla kombine etmek kolaydır.
60 cm – En yaygın ebat olmasının bir sebebi var. 4 pişirme alanıyla çoğu eve uyacaktır ve size çok sayıda pişirme seçenekleri sunar.
75, 80 veya 90 cm - Daha büyük ocaklar 6'ya varan pişirme alanları sunarlar, eğer sıklıkla ziyafet düzenliyorsanız yararlıdır.

Ocağınıza oturması için çalışma yüzeyiniz daima 25 ve 30 mm derinlikte olmalıdır.

TÜR

İndüksiyon ocakları – Isıtmak için en hızlısı, ısı değişikliklerine ve soğumaya tepki verir. Kalan yüzeyi serin bırakarak sadece tava veya tencerelerinizin altındaki alanı ısıtır - mucize gibi.
Gaz ocakları – Isıda yaptığınız değişiklikleri, mavi alevin boyutuyla gösterirler.
Seramik ocaklar – Seramik ocaklarda ısı kaynağının üzerinde temizlenmesini kolaylaştıran, pürüzsüz bir cam yüzey vardır.
Yekpare Plaka ocaklar – Bu elektrikli ocaklar, tavanızın sadece plakaya temas eden bölümüne ısı verir, dolayısıyla düz tabanlı pişirme kapları kullanın.

PİŞİRME

Gevrek sebze veya hızla haşlanmış makarna?– Kolay. Ekstra güç için takviye üniteli indüksiyon ocaklarına dikkat edin. Bazı gazlı ocaklar daha gevrek sebzeler pişirmeniz için benzersiz bir derin tava alanı ile birlikte sunulur.
Erimiş çikolata veya çikolatalı tatlılar?– Kolay. Bir indüksiyon ocağı size hızlı ve etkili sonuç için gereken kesin ve duyarlı sıcaklık kontrolünü verecektir.
Yahni mi, güveç mi? – Kolay. Bazı elektrikli seramik ocaklar en büyük pişirme kaplarınız için genişletilebilir alanlara sahiptirler. Alternatif olarak, köprü işlevli indüksiyon ocakları iki pişirme alanını birleştirmenize imkan tanır.

temizleme

İndüksiyon ocaklar – Sadece tencere veya tavanızın altı sıcak olduğundan, dökülenler yüzeyde yanmayacak. Cam hızlı soğur ve hızlı temizlenir. Silmesi kolaydır.
Gazlı ocaklar – Düz cam seramik yüzeyler paslanmaz çelikten daha kolay temizlenir. Çerçevesiz ocakların, kirlere saklanacak yer bırakmayan temizlenecek daha az kenarı vardır.
Elektrikli ocaklar - Düz seramik elektrikli ocaklar yekpare plaka olanlardan daha kolay temizlenirler. Şık da bir yüzey sunarlar. Kazan-kazan durumu.

GÜVENLİK

İndüksiyon ocakları - İndüksiyon pişirme yalnızca tencere ve tavanızın dokunduğu alanı ısıtır, yüzeyin geri kalanı soğuk kalır. Bunlar aynı zamanda çabuk da soğur,böylece pişirme sonrasında yüzey dokunmak için daha çabuk güvenli hale gelir.
Gazlı ocaklar - Gazı değil alevi görmek kolaydır. AutoOff (Otomatik Kapama) alev söner sönmez gaz kaynağının kapanmasını garanti altına alır.
Elektrikli ocaklar - Çocuk güvenlik kilidi ve erişilemez kontrol düğmeleri, meraklı küçük parmakları güvende tutar. Bazı modellerdeki artık ısı göstergesi, herkese dokunmanın ne zaman güvenli olduğunu gösterir; bazı modeller uzun süre açık kalırsa otomatik olarak kapanır.

OCAĞINIZI SEÇMEYE HAZIR MISINIZ?

Farklı renk ve pişirme teknolojilerine sahip gazlı ve elektrikli ocaklarımızı keşfedin.