SİZİN İÇİN EN İDEAL BULAŞIK MAKİNESİ

SİZİN İÇİN EN İDEAL BULAŞIK MAKİNESİ

Bulaşık makinesi seçiminin püf noktası nedir?

İhtiyacınıza uygun yıkama programlarını içermeli, bulaşıklarınızı kolayca yerleştirmeniz için esnek bölmeleri olmalı ve mükemmel yıkama ve kurutma için gereken donanımlara sahip olmalıdır.

ALAN VE KONUM

İster solo bulaşık makinesini ister ankastre mutfağınıza yerleşik bir tanesini tercih edin. Her şartta boşluk alanını ölçmeniz gerekecek.

Ne kadar büyüklükte bir alanınız var?

60 cm ya da daha fazla genişlik – Standart genişlikteki bir bulaşık makinesi size yeter.
45-60 cm genişlik – Fazla alan yoksa ince bir bulaşık makinesi hayatı kolaylaştırır.
45 cm'den az veya sıfır alan – Mutfak tezgahının üstüne konabilecek boyutlarda bir bulaşık makinesi 6'ya kadar servis takımını yıkar.

KAPASİTE

Bulaşık makinesi kapasitesi, genellikle servis takımlarıyla açıklanır. 1 servis takımı, ortalama olarak bir kişiye üç çeşit yemek için gerekli olacak mutfak eşyasıdır.

12-13 servis takımı – Bir ailenin günlük bulaşığı için yeterli büyüklüktedir.

YIKAMA PROGRAMLARI

Kirli kaplar için - Yemek yapmayı seviyor ama bulaşığını sevmiyorsanız, 90 dk'dan az, temiz, hijyenik sonuçlar için 70°C'lik bir program iyidir.
Hassas bulaşıklar için – Cam eşyaları temizleyecekseniz, 45°C'de serin yıkamalı bir makine hasar vermekten kaçınmak için sıcaklığı sabit tutacaktır.
Her şeyden biraz – Bazı makineler yıkanacak tabak sayısına ve ne kadar kirli olduklarına bağlı olarak optimum bir sıcaklık (45 ila 70°C) seçeceklerdir. Sonrasında en iyi durulama ve kurulama ayarlarını da seçerler.

#PRATİKÖNERİ: Tabaklarınızın üzerinde oluşan kireç tortusu izlerini yok etmek için tuz kullanmayı unutmayın

KOLAYLIK

Bulaşıkları yıkama süresini kısaltmaya ve size kolaylık sağlayacak çok sayıda seçenek mevcuttur:

DelayStart – Bu özellik size ürününüzü gecikmeli olarak çalıştırma olanağı sunuyor. Ürününüz böylece günlük planınıza ayak uyduruyor.
30 dakikada hızlı yıkama – 30 dakika içinde tertemiz bulaşıklara ulaşın.

ENERJİ

Elektrikli aletler, enerji verimliliği açısından A'dan G'ye kadar sınıflandırılırlar. A ölçeğin tepesinde yer alırken G en altında yer alır. A'dan daha verimli cihazlar A+, A++ ve buna benzer şekilde gösterilir.

A+ sınıfı bir makine, A sınıfı bir makineden %25 daha verimlidir ve bu aynı zamanda daha düşük enerji faturası demektir.

BULAŞIK MAKİNENİZİ SEÇMEYE HAZIR MISINIZ?

Yaşamı kolaylaştırmak için tasarlanan yüksek kapasiteli solo cihazlar. Bulaşık makinelerimizi gözden geçirin.